CM
Soru Sahibi
20 Eylül 2021 10:29

Stres kaygi

Hocam merhaba 34 yaşındayım bende kaygi bozuklugu ve panik atak var çokta takıntılıyım sakin ve kaygılı panik yapmadığım zamanlarda tansiyonum *** *** ** arasi hep bi ara tansiyonum taktım dijital ölçme aleti aldim saniye başı ölçüm yapıyorum bi yukarı bi aşağı çıkıyor yani bi bakıyorum *** *** ** bi bakıyorum 13.8 sakinleşince ölçüyorum 11.7 oluyor dayanamayıp ic hastalıkları uzmanına gittim 1 hafta önce böbrek şeker karaciğer tiroid hersey bakıldı tiroid bezi tembelliği cikti 25 mg ilaca başladı doktorum onun dışında hersey cok iyi dedi bunların hepsi sinirsel destek almanı öneririm dedi doktorum üst üste ölçüm yapmak kaygılı korkulu stresli olmak tansiyonumu etkilemiş olabilirmi dinlenme halinde iyiyim ayağa kalkınca sersemlik hissi denge sorunu ve gözümde baloncuklar kararma oluyor bunlarda sinirsel mi tansiyon mu acaba hocam şimdiden teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba. En az 1 yıl tansiyon aletinden uzak durun. Ölçmeyin ve ölçtürmeyin. Ayrıca uykunuzu düzeltmeniz ve de karanlıkta telefona bakmaktan şiddetle kaçınmanız gerekiyor. Selamlar..

1 Ekim 2021 20:06
CM
Soru Sahibi

Cok tesekkur ediyorum hocam cevap verdiğiniz için dediklerinizin mutlaka uygulayacam

1 Ekim 2021 20:16

Selamlar..

1 Ekim 2021 20:23