kf
Soru Sahibi
14 Mayıs 2015 12:47

Staphylococcus Haemolyticus

Merhabalar hocam. Bundan bir buçuk ay önce kız arkadaşımla ilişkiye girdim. Bir buçuk hafta sonrasında idrarda yanma genital organda kaşıntı hissi ve akıntı olmaya başladı. Doktora gittiğimde basit bir enfeksiyon kapmışsın diyerek tetradox, azosilin ve bir adet penisilin iğnesi verdi. İlaç kullanımı sonrası idrarda yanma ve kaşıntı hissi azaldı ancak akıntı şikayetim devam ediyordu , idrar kültürü verdim bakteri görülmedi bunun üzerine yara kültürü verdim akıntı için sonuç olarak staphylococcus haemolyticus bakterisi görüldü. Bel soğukluğu enfeksiyonu denildi. Ciddi bir şey değil denildi ancak 3 ay sonra kan testine gelmem istendi hiv için. Hocam sizce ciddi bir şey var mıdır ? Birlikte olduğum kişi üniversiteden kız arkadaşım kendisi benim bir şikayetim yok diyor. Ancak ben psikolojik olarak çok yıpranmış durumdayım. Bir de bu bakteri tedavisi kesin olarak sonuç verir mi ? Teşekkür ederim ...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yaşar Özgök
Üroloji , Üroonkoloji

Faruk Bey öncelikle endişelenmeyin. Bu tür enfeksiyonlar kolaylıkla tedavi edilir. Kültür sonucuyla birlikte hangi antibiyotiklerin tedavide başarılı olacağını gösteren birde Antibiyogram sonucu olması lazım. O sınuca uygun antibiyotik tedavisi ile tedavi edilmeniz gerekir.

16 Mayıs 2015 09:49