DB
Soru Sahibi
19 Aralık 2020 12:45

Spor sırasında göğüs yanması

Hocam merhaba.Karantinadan dolayı 9 aydır evdeyim ve biraz hareketsiz bir yaşantım var.3 gündür evde video izleyerek spor yapıyorum. İlk iki gün bir sıkıntı yaşamadım.Dün akşam yine spor yaptım hareketler zıplama plank ve diğer egzersiz türleriydi zorlandım biraz.Üst üste yapmaya devam ettim yaklaşık 8 dakika sonra göğsüm çok yandı orta tarafında oldu ve daha fazla devam edemedim oturdum biraz dinlendim bayağı kötü oldum dinlenince biraz azaldı sonra tekrar devam ettim yine göğsüm yanmaya başladı böyle boğazıma kadar sanki bir şey gelir gibi oldu bir ara ama gelmedi.Affedersiniz hocam spor esnasında 1-2 defa geğirme oldu.Yaklaşık 10 dakika daha spor yapıp bıraktım.Hocam yaşım 22 kadınım annem babam ve kardeşlerimde kalp hastalığı veya kalp krizi yok ben de en son temmuzda kalp doktoruna gittim ritim şikayetiyle masum ekstrasistoller olduğunu söyledi herhangi bir ilaç kullanmıyorum eko ve EKG temiz çıktı.Hocam spordan yaklaşık bir saat sonra da göğsümde mide ve çevremde (göğsümün ortasına doğru )yanma oldu ve midem çok bulandı kusacak gibi oldum.Nefes darlığı göğüs ağrısı olmadı.Bugün yine spor yaptım bir şikayetim olmadı.Bu şikayetler kalple ilgili olabilir mi yoksa başka bir şeyden mi kaynaklıdır ? Spordan hemen önce birkaç bardak çay içmiştim acaba mideden mi kaynaklı ? (Bazen mide şikayetlerim oluyor ) Gece de midem biraz rahatsizdi.Bu durumda ne yapmalıyım kalp hastalığı veya damar tıkanıklığı olabilir mi ?Kusura bakmayın çok uzun oldu ama koronadan dolayı size danışmadan hastaneye gitmek istemedim.Değerli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim hocam iyi günler

1 cevap
Cevaplar (1)

ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN, SİZE YAKIN BİR BÖLGEDEKİ BİR KALP UZMANINA BAŞVURMANIZ DOĞRU OLUR...

24 Aralık 2020 13:52