GB
Soru Sahibi
4 Kasım 2020 13:36

Spermiyogram testi

Merhabalar Çikolata kisti sebebiyle yumurtalıklarım zarar görmüş ve tüp bebek deneyeceğiz. Eşimin spermiyogram testi sonucu aşağıdaki gibi. Bu sonuç ne anlama geliyor ? Tüp bebek için erkek yönünden bir sorunla karşılaşır mıyız? Konsantrasyon :66 >=15 milyon/ml Total sayı :198 >=39 milyon Total motilite (%) :42 >=%40 +4 İleri doğru hızlı hareketli (%) :0 >=%32 (+4,+3) +3 Yavaş doğrusal olmayan hareketli (%) :33 +2 Yerinde hareketli (%) :9 +1 Hareketsiz (%) :58 Normal Morfoloji:%2 >=%4 BAŞ ANOMALİSİ :41 BOYUN ANOMALİSİ:19 KUYRUK ANOMALİSİ:13 SEBEST BAŞ:3 STOPLAZMİK DROPLET:15 DİĞER:7

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Sevinç Ege
Histoloji ve Embriyoloji

Eşinizin sperm testi normal. Çocuk sahibi olmanız için tedavinizde sorun yaşamazsınız.Kolay gelsin. Dr. Sevinc Ege

19 Kasım 2020 19:12