18 Şubat 2018 23:32

Spermiogram

Merhabalar 11 aydır çocuğumuz olmuyor eşime spermiogram testi yaptırdık yorumlar mısınız Renk gri beyaz Görünüş bulanık Viskozite 10mm Likefaksiyon süresi 25 dk Ejekülat volum 3,2ml Mldeki spermatazoid sayısı *** *** ** Total spermatazoid sayısı *** *** ** Mldeki lökosit sayısı *** *** ** A motil(ileri doğru hızlı hareketli)%10 B motil(yavaş doğrusal olmayan hareketli)%15 C motil(yerinde hareketli)%20 D motil(hareketsiz)%55 Normal morfoloji %35 Anormal morfoloji %65 Baş defekti %35 Boyun anomalisi %20 Kuyruk defekti %10 Sonuçlar böyle teşekkür ederim şimdiden

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. İsmail Başıbüyük
Üroloji , Üroonkoloji

yalnızca spermıyogram açısından b akıldığında progresif motılite dediğimiz A+B toplamının %32 den fazla olması gerekmekte. Fakat tek spermıyogram yeterli değil.

24 Şubat 2018 09:55
Soru Sahibi

Tekrar ne zaman yapmamız gerekir Yani kaç gün arası olmalı

24 Şubat 2018 10:08
Op. Dr. İsmail Başıbüyük
Üroloji , Üroonkoloji

2-5 günlük bir cinsel perhiz önerilmektedir.

24 Şubat 2018 10:11