ÇK
Soru Sahibi
10 Mart 2019 23:10

Spermin kuruduğu bölgeye temasta gebelik olur mu?

Merhabalar. Boşalma sonrası (vajinaya değil) suyla yıkayıp peçete ile sildikten sonra o bölgede biraz kalan kurumuş sperm'e en az 10 dakika sonra penetre ya da sürtünme olmaksızın vajinaya değmesiyle ve boşalma sonrası el yıkandığı halde penise dokunup daha sonra elle vajinaya temasta bir gebelik söz konusu olabilir mi? Nişanlım bakire bu arada. Soru muhtemelen çok saçma ama internetten bakınca insanı korkutabiliyor. Teşekkürler.

3 cevap
Cevaplar (3)
Doç. Dr. Faruk Özgör
Üroloji , Üroonkoloji

öncelikle geçmiş olsun endişenizi anlayabiliyorum, boyle bır durumda gebelik durumu gerçekten imkansiza yakındır. ama yinede emin olmak istiyorsanız olaydan 7 gun sonra gebelik testi yapıtmanızı tavsiye ederim ama negatif çıkacaktır iyi günler

16 Mart 2019 10:38
ÇK
Soru Sahibi

Çok teşekkürler Faruk bey. Ne yazık ki bu konularda bir eğitim olmadığı için bu konuda epey eksiğiz, bu boşluğu internetteki bilgilerle doldurmaya çalışıyoruz. Bu hizmet ve desteğiniz için tekrardan teşekkür ederim beni rahatlattınız. Iyi günler.

16 Mart 2019 11:38
Doç. Dr. Faruk Özgör
Üroloji , Üroonkoloji

teşekkürler, iyi günler

16 Mart 2019 13:04
ÇK
Soru Sahibi

Faruk bey tekrardan selamlar. Kız arkadaşımın adeti 8 gün gecikti bence de dediginiz gibi gebelik imkansıza yakın ki adet dönemleri her zaman dengesizdi biraz strese de girdi bu durumdan ve sınavlardan. Acaba stresle mi alakalıdır? Gebelik harici regl ne kaç gün gecikebiliyor?

8 Nisan 2019 11:41
Doç. Dr. Faruk Özgör
Üroloji , Üroonkoloji

Stresin kendisi de adet düzensizliklerine yol açabilir, ki adet düzensizliklerine yol açacak gebelik ışı onlarca sebep var ama hala şüphede kalmış ise niz eczaneden alacağınız bir gebelik testi kafanızdaki soru işaretlerini bitirebilir Geçmişolsun, iyi günler

9 Nisan 2019 12:14