ÖT
Soru Sahibi
7 Mayıs 2013 17:41

sperm testi

hocam 8 yaşında çocuğum var uzun süre ara verdikten sonra geçen yıl denedik eşim hamile kaldı ama 7 haftalıkken düşük oldu, sonra 1 yıl daha ara verdik şimdi 2-3 aydır deniyoruz çocuk olmuyor . hocam sperm testi yaptırdım sonuçlarım : conc 101,7 >=20 üzeri normal, rpmot 1,3 >=25 üzeri normal, veloc 0 >=5 üzeri normal, alls 0 >=40 üzeri normal, pmotspe 0 >=20 üzeri normal, smı 0 >=80 üzeri normal, ph 0 >=7,2 üzeri normal, wbcconc 0 <=1 altı normal. sperm sayısı ve hareketliliği normal mi? sol testis tarafında arada bir hafif ağrım oluyor varikosel ameliyatı olmama gerek varmı?eşim 1 yıl önce düşük yaptı bu sonuçlarla ilgili olabilir mi?bu sonuçlara göre çocuk olabilirmi?öneriniz nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)

geçmiş olsun kardesım oncelıkle dusuk yapılmış olması normal bır gebelik olmadığının gostergesı olabılır.uzulmeyın sperm testınızın orjınalının maılını gondermenızi tavsıye ederım bırde skrotal renklı doppler usg yaptırıp sonucunu gonderırsen daha cok yardımcı olabılırm saygılar maıl adresım drozumit@gmail.com

7 Mayıs 2013 23:15