AK
Soru Sahibi
30 Eylül 2021 21:01

sorunun devamı

Hocam merhaba teşekkür ederim sorumu cevapladığınız için ancak iskemik atak geçirmiş olabilirsiniz diyorsunuz ve ben nerede okusam iskemik atak geçirenlerin büyük bir inme geçirme olasılığı çok yüksek yazıyor hocam gerçekten psikolojim bozuldu nasıl bir yol izlemem lazım ekopirin dışında hiçbir şey vermediler ve kullanmıyorum ama gerçekten iskemik atak mıydı ve ardından daha büyük inme gelir mi nasıl yaşar ki insan böyle... kalp için efor şah damarları beyin emarı her şeyi çektirdim hatta kalbe Eko ile de baktılar her şey temiz sadece holterde tansiyon dengesizliği için amlodis 5 miligram tansiyon hapı verildi zaten holterde de en fazla 15'e 9 değeri var. ama dediğim gibi 3-4 aydır çok yoğun stres yaşadım bu olay iskemik atak değil de stres kaynaklı olamaz mı yani stresten insanın kolu ve sol yüzü uyuşma yapabilir mi ben hangisini yaşadığımı nasıl anlayacağım... ilaçlı beyin emarı çektirme me gerek var mı ya da kalp anjiyosu gerek var mı ne olur bana yol gösterin hocam...

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Akçay Övünç KARADAŞ
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Hayır stres yapmayın bu kadar. Evet stresten de olabilir ama kesin anlamak çok zor. Her ihtimale karşı en azından haftada 2 gün ecopirin kullanın.Kilo almayın.Haftada 2 -3 gün yürüyün.Yani herkesin yapması gerektiği gibi sağlıklı yaşamaya çalışın.Her an birşey olabilir mi diye yaşanmaz ki zaten.Hersey herkesin başına gelebilir. Gerekli araştırmalar yapılmış daha fazla birşey yaptırmanıza gerek yok. Kaygı için psikiyatriden destek alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

30 Eylül 2021 21:19