GD
Soru Sahibi
7 Kasım 2020 12:54

Sonuç değerlendirme

Hocam 43 yaşında MR sonucunu değerlendirirseniz çok seviniriz. KONTRASTSIZ TORAKS BT İNCELEMESİ Ana pulmoner arter 34 mm ölçülmüş olup geniş izlenmektedir. Arkus aortada aterom plak kalsifikasyonu izlenmiştir. Kalp boşlukları normal sınırlardadır. Trakea, karina ile ana broşlar ve dalları açıktır. Mediastinal lenf nodu istasyonlarında sağ hiler milimetrik kalsifiye lenf nodları izlenmiştir. Aksiller bölgelerde patolojik boyut ve görünümde lenf nodu izlenmedi. Bilateral plevral yüzeyler normaldir. Plevral effüzyon izlenmedi. Her iki akciğerde alt lob segmentlerinde yer yer dağınık silik buzlu cam opasiteleri izlenmiştir. Her iki akciğerde en büyüğü sağ akciğer alt lob lateral bazal segmentte 3 mm çapında subplevral nodül olmak üzere birkaç adet dağınık yerleşimli milimetrik boyutlu nodül izlenmiştir. Nodüllerin bir kısmı kalsifiye özelliktedir. Kesit dahilindeki abdominal organlarda ; Karaciğer konturları lobüle izlenmektedir. Karaciğer ve dalak boyutları artmıştır. Kesit dahilindeki kemik yapılarda minimal dejeneratif değişikli

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Iyi gunler Insallah sigara icmiyorsunuzdur. Ates oksuruk halsizlik kirginlik covid li ile temas bulgulariniz varsa bogaz suruntusu vermelisiniz Bu bulgulariniz yoksa yinede kendinizi bir hafta izole edin. Gecmis olsun

7 Kasım 2020 13:00
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Iyi gunler Insallah sigara icmiyorsunuzdur. Ates oksuruk halsizlik kirginlik covid li ile temas bulgulariniz varsa bogaz suruntusu vermelisiniz Bu bulgulariniz yoksa yinede kendinizi bir hafta izole edin. Gecmis olsun

7 Kasım 2020 13:01
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

.....

7 Kasım 2020 13:19