KR
Soru Sahibi
1 Nisan 2009 22:34

solda periventriküler derin beyaz cevherde bir adet fokal T2 ve FLAIR sekan

solda periventriküler derin beyaz cevherde bir adet fokal T2 ve FLAIR sekansında hiperintens görünüm dikkati çekmektedir (Non-spesifik iskemik odak?).Bazal gangliyonların daha inferior düzeyinden geçen kesitlerde bilateral simetrik T2 hiperintens görünümler izlenmiştir.Öncelikle perivasküler mesafe genişlemesi lehine düşünülmüştür.Sayın hocam bu benim MR sonucum buna göre ben ne yapmalıyım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nazire Afşar
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Tek başına MR bulgusu bir anlam taşımaz. Sizi tümden (hem muayene hemde MR ile) değerlendirecek bir nöroloji uzmanına gitmenizi öneririm. Geçmiş olsun

8 Nisan 2009 01:22