İH
Soru Sahibi
30 Aralık 2020 05:44

Sol kol ve sol göğüste ağrı

Hocam merhabalar 1 aydır genelde sol göğüs bitimine doğru yani koltuk altına yakın bir yerde genelde sabit batma şeklinde ağrıyla beraber bu ağrısol kolumun çeşitli bölgelerinde de hissetmekteyim. Yakın zamanda çeşitli kan tahlilleri yapıldı kolestrol,trigliserit ve kalp yapısını ilgilendiren hepsi normal seviyelerde. Ultrason ekg yapıldı oda normal herşey fakat efor testimde problem çıkması sonucu doktorum sintigrafi istedi. Sonucunu: Stres ve rest görüntülerinde inferior duvarda izlenen sabit hafif hipoperfüzyon öncelikle diyafram atenüasyonu lehine değerlendirilmiştir . Alinan Gated SPECT görüntülerinde duvar hareketleri normal izlenmiş olup EF > % 65 olarak hesaplanmıştır . Sonuç : - Normal sınırlarda miyakard perfüzyon sintigrofisi. Boyun filmim çekildi düzmeşme tanısı konulmuş henüz değerlendirilmedi. Hocam siz nasıl değerlendiriyorsunuz

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Hakan Bey, Öncelikle yapılan testler hastanın en başta yaşı ve diğer risk profili göz önünde bulundurularak yorumlanır. Bu bilgilere hakim olmadan yorum yapmak yanlış olur. O yüzden yakınlardaysanız, sonuçlarınızla muayeneye beklerim. Gelme imkanınız yoksa yakındaki doktorunuzla daha detaylı konuşmanızı öneririm.

4 Ocak 2021 09:38