TS
Soru Sahibi
28 Ekim 2020 06:22

Sol hilus dolgunluğu

Hocam merhabalar. Hocam ben size önceden de bir soru sormuştum sol hilus dolgunluğu ile ilgili, hocam 8 yıl sigara geçmişim var 4 yıldır içmiyorum 28 yaşındayım. Hocam 3 ay önce işe giriş için sol hilus hafif dolgundur yazıyordu. Dün tekrar göğüs hastalıkları uzmanına gittim röntgen çekildim hekim evet dedi 2 3 mm dolgunluk var dedi ilaçlı bt cekelim dedi ama ben önceden farklı organlarıma 6 kere bt çekimi yaptığım için çekmek istemedim biraz beklemek istedim. Hocam akciğer sol hilus bölgemde tümör olsaydı 3 ay içinde büyüme yaparmıydı ? Hocam hilus da hafif dolgunduk ekmek yerken katı gıda da yutma güçlüğü ve göğüste ağrı hırıltı ve halsizlik yapar mı hocam. Endeskopi oldum patoloji sonuclari bekliyorum. Çok teşekkür ederim hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Hayirli sabahlar Hiler dolgunluk yapan nedenler coktur. Kotu bir hastalik olsa kismende olsa buyurdu. Sizde halsizlik istahsizlik zayiflama ... baska bulgular yapardi. Her yasta kanser gorulsede yinede yasiniz genc. Yutma guclugu ileri evrelerde olabilir. Ama sizde ona bagli bulgular yok. Kafaniza cok takiliyorsa tomografiyi cektirin bu sikintidan kurtulun.

28 Ekim 2020 08:33
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Hayirli sabahlar Hiler dolgunluk yapan nedenler coktur. Kotu bir hastalik olsa kismende olsa buyurdu. Sizde halsizlik istahsizlik zayiflama ... baska bulgular yapardi. Her yasta kanser gorulsede yinede yasiniz genc. Yutma guclugu ileri evrelerde olabilir. Ama sizde ona bagli bulgular yok. Kafaniza cok takiliyorsa tomografiyi cektirin bu sikintidan kurtulun.

28 Ekim 2020 08:33