DC
Soru Sahibi
12 Ocak 2017 09:07

Sol gögüsten az süt gelmesi

Hocam merhaba şu an dört ayını doldurmuş bi kızım var bir ay erken dogdu sol gögsüm içine kaçmıştı ve kızımın da emme gücü zayıftı ilk bir ay hiç ememedi sezeryan dogum oldu benden dogum sonu zorlandım sayamadım şu an sol göğsümde süt yok sagıyorum bir iki çay kaşığı ancak geliyo emzirsem gelir diyorum ama emmiyor süt yok diye üç aydır deniyorum ilk zaman biraz emdi ama şimdi hiç emmek istemiyo aglıyor onu verince ne yapabilirim hocam tekrar gelir mi elle sagılan şırınga şeklindeki pompa var onla da çok sagamıyorum elektrikli işe yarar mı tekrar getirir mi zaten sag göğsümde de o kadar yok ama sola göre iyi öneriniz nedir acaba teşekkürller

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Nilgün Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba Canan Hanım,olduğu kadarı ile emzirmeye çalışın ama sütünüzün yetip yetmediğine çocuk doktorunuz karar verir, gerekirse mama başlayabilir.

12 Ocak 2017 22:00
DC
Soru Sahibi

Sütüm yetersiz on beş günlükten beri mama kullanıyoruz ancak ben daha çok beni emsin istiyorum yani sütümü tekrar getirme yolu var mıdır bazısı sag dedi işe yarar mı getirir mi doyurmak için degil ama ne kadar emse kar amacı ile hocam teşekkürler

14 Ocak 2017 21:55
Prof. Dr. Nilgün Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Bol sıvı alın, emzirmeye çalışın ve iyi uyku uyuyup stresten uzak durun

15 Ocak 2017 21:05
DC
Soru Sahibi

Hocam merhaba ben ilk dogumu normal yaptım ikinci sezeryan oldu herşey yolunda gidiyordu aslında otuz beş haftam yeni dolmuştu gece aniden suyum boşaldı size sorum şu olacak o ara kayınvaldemdeydim bira işleri vardı yardımcı oldum ve su gelen gecenin gündüzü yerde oturup öne egilerek bişeyler açıkladım iki üç saat kadar bu sıkışma olup suyun patlamasını etkiler mi yoksa zaten olacağı mı vardı kayınvaldemi çok seviyordum ama bu olayla ona karşı soğuma yaşıyorum bana dur demedi onun yüzünden oldu gibi

20 Ocak 2017 22:10
Prof. Dr. Nilgün Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Su kesesinin açılmasının bununla bir ilgisi olmaz. Zaten açılacaktı.

21 Ocak 2017 10:08