RE
Soru Sahibi
17 Aralık 2020 02:45

Sol dizimin MR sonucu

Sol diz MR sonucumda Suprapatellar bursada minimal effüzyon saptanmıştır. Anterior krusiat ligament lifleri arasında yaygın sinyal artışı izlenmiştir. (Parsiyel yırtık?) Posterior hor hornunda grade-1 dejenerasyon, lateral meniskus anterior posterior hornunda grade-1 dejenerasyon izlenmiştir. Tavsiyeleriniz nelerdir

1 cevap
Cevaplar (1)

Emre Bey geçmiş olsun. Ön çapraz bağınızda kısmi zorlanma olmuş ancak MR raporunuza göre ameliyat gerektirecek düzeyde görünmüyor. Fizik muayene bulguları da uyumluysa bir süre kuvvet ve denge egzersizlerinden fayda görebilirsiniz.

2 Ağustos 2021 23:51