ab
Soru Sahibi
29 Kasım 2018 13:22

soğuk havalarda burun tıkanıklığı

merhabalar hocam, 33 yaşındayım son 3 senedir havalar soğumaya başladığında yani hususan kış sezonunda ciddi burun tıkanıklığı yaşıyorum. daha önce bir kbb doktoruna muayene oldum. çeşitli testler yaptı. az miktarda sinizütüm olduğunu söyledi. burun tıkanıklığı için ilaçlar verdi. son olarak geçen sene risonel marka sprey kullandım. bu spreyde 15 günden sonra etki etmeye başladı. kısmen sorunumu çözdü. yaz sezonları da soğuk su içersen tıkanma olabiliyor.havalar sıcak olduğunda genelde rahatım sıkıntı yaşamıyorum. sorunum havalar soğumaya başladığında oluyor. tuzlu su kullanıyorum ancak bu da çok verimli olmuyor. sorunun kökten çözümü için ne yapılabilir? dönüş yaparsanız sevinirim. iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Hayriye Karabulut
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp , Tıbbi Genetik , Odyoloji

Burun yapınız değerlendirilerek anatomik bozukluk, kemik eğriliği, konka büyüklüğü varsa düzeltilmelidir. Ayrıca alerji varlığı da araştırılmalı. Geçmiş olsun.

2 Nisan 2019 10:28