YS
Soru Sahibi
11 Mayıs 2007 00:00

Sn Doktor bey, omfalit açıklamanız için tesekkurler .bu hastalık bebekle

Sn Doktor bey, omfalit açıklamanız için tesekkurler .bu hastalık bebeklerde gorunuyormus ama ben 30 yasindaydim. 1 yildir bu rahatsizlik var ve sadece yuksek bel bir pantolon giyildiginde olusuyor. Bu onemli bir sorun olmadigina anlamina gelir mi? tesekkurler

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Abdulkadir Yıldırım
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Büyük bir ihtimalle o bölgedeki bakteri tam olarak yok edilemediği için ve zannedersem dar pantolon giyip sürtünmeye bağlı oluşuyor. Tekrar meydana gelirse size neler yapmanız gerektiğini daha ayrıntılı açıklacağım. İyi günler...

12 Mayıs 2007 00:00
YS
Soru Sahibi

Sn Doktor Bey fazla dar olmasa da yuksek bel pantolan giydigimde istisnasız her defasında oluyor. bu tur bir enfeksiyon hangi ic organı tehdit eder? ve baska organlara gecip gecmedigi nasıl anlasilir?. ellerim, ayaklarim ve yuzumde surekli bir sislik var bu yapisal bir durum mu? yoksa bu hastalikla ilgisi olabilir mi? (kg 60 boy 167) yardımlarınız icin tekrar tesekkur ederim. gercekten cok faydalı bilgiler veriyorsunuz.

9 Haziran 2007 21:24
Uzm. Dr. Abdulkadir Yıldırım
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

İyi günler... Herhangi bir enfeksiyon tedavi edilmezse kan yoluyla yayılabilir. Ancak bunun belirtileri; 1) Hipo veya hipertermi varlığı (Ateş > 38° veya< 36° ). 2) Taşikardi : NDS > 90/dk. 3) Taşipne : Solunum Sayısı > 20/dk. Veya PaCO2< 32 mmHg 4) Lökosit Sayısı : > *** *** ** / mm3 5) Olgunlaşmamış çomakların periferik yaymada % 10 dan fazla bulunması gibi kişinin kendisinin fark edebileceği belirtiler yanında laboratuvar tetkikleri ile saptanabilecek durumlarda mevcuttur. Eğer kendinizde bu durumları görmediyseniz. Bence herhangi bir yayılım olmamıştır. Eller, ayaklar ve yüzündeki şişlikler yapısal olacabileceği gibi ödem dediğimiz hücre dışına sıvı çıkmasına bağlı da olabilir. Sağlıklı günler...

13 Haziran 2007 15:24
YS
Soru Sahibi

Doktor Bey, tekrar merhaba idrar tahlili yaptırdım degerler normal çıktı. sadece "bol lökosit" ve "bol epitel" hücresi çıktı. ayrıca dansite 1010 . hafif bulanık çıktı. bu iltihabın sebebi omfalit mi yoksa sıradan birşey mi? daha fazla su içersem degerler normale doner mi? cevabınız için teşekkürler saygılarımla

3 Temmuz 2007 15:09
Uzm. Dr. Abdulkadir Yıldırım
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

İyi günler... İdrar tetkiniz siz de "Üriner sistem enfeksiyonu" olduğunu gösteriyor. Bunun omfalit ile bir alakası yok. Sizin bence uygun bir tedavi almanız gerekir. Sağlıklı günler...

3 Temmuz 2007 19:52