GE
Soru Sahibi
30 Eylül 2021 16:30

Smear Test Sonucu Açıklaması

Smear Test Sonucu: Hazırlanan yayma preparatının incelenmesinde; yüzeyel, intermedier epitel hücreleri ile zeminde az sayıda polimorfnükleerlökosit izlenmiştir. Servikal / vaginal smear -Materyalin yeterliliği: Materyal değerlendirme için yeterlidir. -Genel sınıflama: İntraepitelyal lezyon veya malignite açısından negatif -Yorum/sonuç: Normal sınırlar içinde smear

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Murat Dede
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Sayın hastamız Vaginal smear sonucunuz normal sınırlarda rapor edilmiş. Geçmiş olsun

30 Eylül 2021 18:58
GE
Soru Sahibi

Murat Bey geri bildiriminiz için çok teşekkür ediyorum. Ancak son bir sorum daha olacak. Menopoz sonrası anormal uterus kanaması nedeni ile yapılan biyopsi işleminim patoloji raporu da onaylanmış. Tanısı tam olarak ne ifade ediyor ve kanserle bir ilişiği var mı, yoksa ya da varsa bile tedavi seçeneği nedir bu konuda beni aydınlatabilir misiniz rica etsem? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Makroskopi: 0,2 cc hacminde mukoid küretaj metaryeli. T1K TA (SH) Patolojik Tanı: PROLİFERATİF FAZ ENDOMETRİUM; Endometrium; Probe-c

7 Ekim 2021 08:02
Prof. Dr. Murat Dede
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Sayın hastamız Biyopsi sonucunuz normal olarak rapor edilmiş Geçmiş olsun

7 Ekim 2021 08:31