KD
Soru Sahibi
3 Nisan 2016 02:33

Skolyoz sonrası

3 sene önce skolyoz sorunumla ilgili ameliyatlar geçirdim sağ bacağımdada doğuştan kısalık vardı Skolyozum düzeltildi sonra yürümemde sorun çıktı sağ ayak bileğimde uyuşukluk oluştu fizyoterapi görüp düzelttim önce bacağımın düzeltilmesi gerektiği anlaşıldı skolyoz ameliyatında takılanlar çıkarıldı bacağım uzatılıp skolyoz ameliyatı tekrarlandı fakat omurgam dümdüz hale getirilmedi omuzlarım eşitlenicek şekilde ayarlandı Şuan herhangi bir sorunum yok Bundan sonra hayatımda dikkat etmem gereken yasaklar varmı Ve vucudumu gevşetmek için spaya gidip masaj yaptırmanın bana herhangi bir zararı dokunur mu Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Sert manevralı masajlardan kaçınmakta fayda var , fizik tedavi hekimince verilecek egzersizleri yapmanız oldukça faydalı olacaktır , ani ters hareketlerden kaçınmanız yere eğilirken dizlerden eğilmeniz de tek taraflı çok ağır yükler taşımamanız da fayda olacaktır , saygılarımla

3 Nisan 2016 13:00