BN
Soru Sahibi
12 Şubat 2018 16:05

Şjogren ve sakloilet

İyi günler.anneme şjogren tanısı konuldu ve plaguenile basladik ancak yuzunde ve vucudunda delinmeler ve yara oluşması nedeniyle bırakıldı.bir sure hastanede araştırıldı ancak sjogrene yonelik baska bir tedavi onerilmedi.ve bu baştan yatış surecinde ek olarak sakloilet tanısı konuldu.sakloilet söylenince annem korktu.kotu bir hastalık mi.sakloiete yönelik salazopyrin ve endol önerdi doktorumuz.3 gün once salazopyrine başladık ancak eczanelerde endol bulamadık.birlikte kullanılması mi gerek .endole daha baslayamadik bir sknti olur mu. şimdiden çok tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba... Anlattığınız klinik biraz karışık bir tablo olduğu için ve ben hastayı gören hekim olmadığım için bu konuda detaya girmekten imtina ederim. Ancak, sorunuzun diğer yönü ile bakarsak; endol eczenelere gelmeye başladı ve salazopyrin ile birlikte kullanabilirsiniz ve endolü geç başlamanız bir sorun oluşturmaz...

15 Şubat 2018 01:33