KA
Soru Sahibi
11 Nisan 2014 14:53

Siyah akıntı

Hocam iyi günler dilerim benim problemim 9 ay önce sezeryan ile doğum yaptım doğumdan 5 ay sonra adet görmeye başladım fakat son 2 adetim bittikten 2 hafta sonra siyah akıntı oluyor ve diğer adetime kadar sürüyor adet bitince kesiliyor ortalama 2 hafta sonra tekrar siyah akıntı başlıyor daha önce birçokkez mantar ve idrar yolu tedavisi gördüm fakat bu kez başka sıkıntım yok bunun sebebi ciddi birşey olabilirmi cevabınız için şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Handan Namlı
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba, Adetten 15 günsonra başlaması luteal dönem progesteron eksikliğini düşündürüryor. Bu akıntıların olduğu dönemde ultrason muayenesi ile endometriumu değerlendirmek, adetin 21. Günü progesteron ölçümü yapmak doğru olabilir.

18 Nisan 2014 10:51