ÇE
Soru Sahibi
26 Eylül 2021 23:01

Sivilce izi

Hocam iyi günler acnegen 5. Ayın içerindeyim sivilce izlerimden rahatsızım izlerim hafif çukurlu ve kırmızı lekeli şekilde bu kırmızı görünüm beni rahatsız ediyor. Doktorum renkli güneş koruyucusu önerdi ama o hiç gizlemeye yrdımcı olmuyor. Fondeten kapatıcı falan kullansam o bölgelere iz derinleşir mi? Başka kapatma yöntemleri yok mu geçici olarak ciddi anlamda rahatsız ediyor beni.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Güneş koruyucu renksiz de olsa kullanmaya devam edin. Zaman içinde kızarıklıklar, korursanız daha hızlı azalacaktır. Çok rahatsız olduğunuzda ya organik, gözenekleri kapatmayan, biraz daha pahalı doğal kapatıcılar, ya da ten renginde ismini veremeyeceğim sivilce kremleri çok ince kullanabilirsiniz. Aynı zamanda cildinize sıfır temas alışkanlığı kazanmak da kızarıklıkların yine daha hızlı azalmasında etkili olacaktır. Geçmiş olsun.

28 Eylül 2021 00:03