EY
Soru Sahibi
9 Kasım 2021 17:58

Sivilce ilacı kullanırken, kolestrola bağlı yükselme

Hocam yine ben :)) 72 kiloyum Roucutane tedavisi görüyorum. İlk ay 30+40+40 mg kullandım bugun 4.ayıma geçtim doktor sabah 40 mg yazmıştı, Kan sonuçlarına göre kullancağımı söylemişti Sabah kan vermiştim. doktor bey izine ayrılmış , Sonuclarımı aldım bugun söyle. (ALT: 20)#(ALKELEN FOSFATAZ: 61) #( AST: 23) # (GGT: 30) # ( HDL KOLESTROL:40) # ( LDL KOLESTRAL: 112)#( KOLESTRAL TOTAL : 235) ( KREATİN KİNAZ CK: 56 ) # ( TRİGSERİD: 162 ) KOLESTRAL TOTAL SİYAH YAZIYLA YAZIYOR, GÜNLÜK 40 mg kullanmaya devam etsem sorun olur mu ? Bu arada son 2o gündür hergün dısardan yemek yedim, hayvansal gıdalar , Et, tavuk , yumurta, sucuk, patates kızartması, cipsi fln bundan yükselebilir mi simdiden tesekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

İsotretinoin tedavisi ile kan lipitleri yükselebileceğinden diyetimize dikkat etmeliyiz. Bu ay 30 mg ile devam edip, diyet yapmanızı öneririm. Fazla abartmadan çünkü kas enzimlerini de yükseltir, düzenli yürüyüş yapabilirsiniz

10 Kasım 2021 10:54