Çİ
Soru Sahibi
11 Ocak 2018 12:43

Sivilce çıkması bir sorun oluşturur mı?

Merhaba hocam.2 hafta önce burun ameliyatı oldum . Sinüs leri ve burun etini aldılar.Tampon çıktı dikişler hala duruyor. Burnumun üzerinde küçük küçük sivilceler çıkmaya başladı ve hafif kızarıklık var. Kötü birşey değildir umarım..Ve şişlik ne zaman iner?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Geçmiş olsun. Estetik işlem yapıldıysa burun üzerindeki bandajlara bağlı bazen sivilce olabiliyor. Yapılmadıysa doktoruna danışabilirsiniz. Şişliğin ne zaman geçeceği yapılan cerrahi işlem ve kişinin cildine göre değişkenlik gösterir. Kesin bişey söylemek mümkün olmaz.

11 Ocak 2018 15:23