CS
Soru Sahibi
19 Şubat 2020 23:58

Sistit miyim anlamadim

Dr bey merhabalar Yakin zamanda babam icin sormustum yardimci oldunuz cok tsk ederim. Simdi kendimle alakali bir sorunum var. Bundan 7 yil once cok sık sistit olmam sistimin bakterilerinin bazi antibiyotiklere direncli olmasi sebebi ile sistoskopi oldum ve beyaz ltihap odaklari koterle yakildi. Zor iyilestim ama 7 yil hic agrim sancim sikayetim olmadi. Fakat 3 gundur idrari tam bosaltamama hissi ve cok hafif rahatsizlik hissi var. İdrar tahlili temiz kultur temiz cikti. Son gunlerde cok usutmustum ayaklarimi ondan mi oldu acaba bir de normal yapuyorum biraz daha bekleyince biraz daja boşaltıyorum bu hep vardi bende gerci. Enfeksiyon yoksa usutme kaynaklı olabilir mi? Kan testim de temiz sadcee crp minimal yuksek. Fikriniz nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Güven Aslan
Üroloji , Üroonkoloji

İdrar yaptıktan sonra kalan idrarın miktarının ölçülmesi gerekli. enfeksiyonu bu tetikliyor olabilir

26 Şubat 2020 13:44