3 Mayıs 2021 11:43

Sırtın ortasında agri

Hocam öncelikle bu zor süreçte kolay gelsin diyorum allah yardımcınız olsun. Ben 22 yaşındayım sürekli bel boyun ağrısı çektiğim icin doktora gittim  bel boyun mr çektirdim hemde 3 4 defa boyunda ciddi manada duzlesme ve belde de duzlesme var bide fitik başlangıcı dedi.  Su son 2.5 3 haftadır özellikle çok uzun süre oturdugum zamanlarda sırtımın tam orta noktasında yanici tarzda bir agri oluyo geciyo normal ağrıya dönüyo geceleri falan değil gün içinde oluyo öğretmenim yüzyüze eğitim de çok ayakta durmaktan şimdide gün boyu ders anlatırken oturmaktan dolayı olduğunu düşünüyorum çünkü 1 ay önce bu tür bi agri yoktu yani böyle yanici tarzda değildi ateş halsizlik kızarıklık vs herhangi bisey yok sizce bu agri neyden kaynaklanabilir ağrının yerini elimle gösterebiliyorum böyle sanki tüm omurga boyunca devam ediyo gibi neden olabilir zaten kaygı bozukluğu olan birisiyim ş zamanda iyice panikledim yardımcı olursanız çok memnun olurum

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Recep Alp
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Son zamanların en sık karşılaştığımız şikayet bu. Hareket etmeniz lazım, düzenli egzersiz size yardımcı olacaktır. Ayrıca ek olarak vitamin ve mineral eksikliği araştırılmalıdır. Gerekirse nöralterapi de bir seçenek olur. Geçmiş olsun.

5 Mayıs 2021 10:17