gu
Soru Sahibi
17 Nisan 2018 12:59

sinir yaralanması

merhaba hocam bundan 4 ay önce sağ ön kolda sinir yaralanması (ve platin takıldı) geçirdim. mikrocerrahi ile onardılar. parmaklarım oynuyor fakat yukarı kaldırma fonksiyonu yok ve elimi dışa doğrru yarım çevirebiliyorum.bileğimde fizik tedaviye rağmen açılmadı fazla .doktorum el bileği için bir çalısma ve tendon transferi yapıcaz dedi.sinir transferi daha iyi sonuç vermezmi.tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. A. Kadir Bacakoğlu
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Sinir transferi veya tendon transferi hangisi daha doğru tercih bunu ancak sizi muayene ederek anlarız, son dönemlerde ilk tercihimiz sinir transferi ama sinir transferi yapılacak kasın sağlıklı olması çok önemli, bunu bir değerlendirme sonrası çok kolay söyleyebiliriz, Geçmiş olsun

28 Mayıs 2018 14:37