at
Soru Sahibi
10 Haziran 2017 01:28

sık Ventriküler ekstra sistoller

merhabalar hocam eşim 25hflık gebeyken preeklamsi sonrası zorunlu doğum yaptı ve devamında tansiyonları üç hafta kadar sürdü sonra düzeldi ardından sinüs taşikardisi başladı yaklaşık iki haftadır devam ediyor takip ediyorduk ve nabız kontrolü yaparken aritmik olduğunu farkettim ekg çektik ves ler tesbit edildi semptom pek yok sadece hafif çarpıntı hissi ama holterde *** *** ** civarı ves çıktı, sanırım en sık 3 atımda bir olmuştu eko doğal, yaş 28 ne yapmamızı önerirsiniz? şimdiden çok teşekkür ederim (taşikardi gece uykuda düzeliyor gündüzde şimdilerde daha iyi *** *** ** arası, anemi yok tft normal biyokimya normal)

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İlhan Gölbaşı
Kalp Damar Cerrahisi

Geçmiş olsun, mevcut durumunuza en uygun olarak beta bloker cinsi ilaç kullanılması hem tansiyona hemde ritim bozukluğunuza iyi gelecektir. Bunayine de takip eden kardiyolog karar verecektir. Sağlıklı güzel günler.

13 Haziran 2017 18:14