kd
Soru Sahibi
4 Şubat 2013 22:56

şiddetli göğüs ağrısı

Merhaba Arda Hanım, 31 yaşında bayanım yaklaşık 12 yıl önce mitral kapakçığım değişti, buna bağlı olarak coumadin 5 mg ve coraspin 100 mg kullanıyorum. Şimdiye kadar beni rahatsız edecek şikayetlerim olmadı. Ama son bir haftadır şiddetli göğüs ağrısı ataklar halinde geliyor ve o an kendimden geçiyorum ( canım çok yanıyor ve çığlıklar atıyorum) bu ağrı gösümden koltuk altıma doğru yayılıyor acillik oluyorum fakat ağrı kesicilerin hiç bir faydası olmadı aldolon diye bir iğne yaptıklarında ancak rahatlıyorum. Kardiyoloğa çıktım ekg normal eko da da hiç bir şey çıkmadı akciğer filmimde de bir şey yok ,bunun üzerine kardiyolog fizik tedavi önerdi ama ataklarım hala devam ediyor o ağrıyı sizi anlatmam mümkün değil, tahlil sonuçlarım LDH-343, CK kreatin Kınaz-633 , CK-MB Kreatin kinaz-46, troponin l-0.12 bunlardır bana bir açıklama yapıp yol gösterirseniz çok memnun olurum. (Bu arada psikyatri uzmanına da göründüm panik atakla ilgili bir durum yok) şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım

1 cevap
Cevaplar (1)

gecmis olsun.Bu yakinmalar kalp ile ilgili gibi durmuyor duyguhanim.tetkiklerinizde kalp ile ilgili kotu bir sey yok.ama bu kadar kuvvetli agri arastirlmasi gerekir.Anlatiklariniz dogrultusunda bir romatoloji uzmanina gorunmenizi oneririm.FMF dedigimiz ve vucuttaki zarlari tutan romatizmal bir hastalik var.Bu tur agri ataklari ile seyredebilir.

5 Şubat 2013 22:02