BB
Soru Sahibi
22 Temmuz 2014 04:45

Şiddetli ağız kokusu şikayetim var kesin bir çözüm yolu için ne yapabilirim ?

Öncelikle merhabalar hocam, size kafama çok takılan beni artık çileden çıkartan bir sorunumu dile getirmek istiyorum.Yaşım 19 ben yarım saat veya bir saat agzıma birşey sürmediğimde ağzımda hemen kötü bir koku oluşuyor ve süre arttıkça agız kokusunun şiddetide artıyor bu yüzden agzımda hep bi sakızla geziyorum ve artık bu böyle ilerlemiyor buna bir çözüm yolu arıyorum geçenlerde bir kez devlet hastanesine kbb doktoruna gittim bana burnunda eğrilik var rahat nefes alamadıgından kokar ameliyat olmalısın dedi ben olmadım çünkü gayet iyi nefes alıyorum ve doktorun açıklaması beni pek tatmin etmedi çünkü ben bu nedenden oldugunu pek düşünmüyorum şuan ramazan ayındayız oruç tutuyorum ve şuan bu agız kokusu çekilmez bir hal alıyor ama benim bu güne kadar araştırdıklarım kadarıyla bana göre bu agız kokusunun sebebi ya midemdeki bir sorundan veya boğazdan yada dilimden dolayı çünkü dişlerimi hergün fırçalıyorum aynı zamanda dilimide fırçalıyorum ve sabah kalktıgımda dilimde bir tabaka oluşuyor ve dişlerimdede tırtıklanma oluşuyor sanki fırçalanmamış gibi o yüzden bunlardan şüpheleniyorum birde size yardımcı olurmu bilmem ama burnumdan nefes verdiğimde koku yok ama agzımdan verdiğimde var buda değişik bir durum.Sizce kokunun sebebi hergün fırçalamama rağmen agız bölgesinden olabilir mi ? Cevabınızı bekliyorum saygılar iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Ağız kokusunun ölçülmesi mümkün.Buradan yola çıkarak oksijensiz ortamda üreyen mikroorganizmalara bağlı bir kaynak olup olmadığına hüküm verebiliriz.Dişlerin içlerinde , ara yüzlerinde ,sürememiş yirmi yaş dişlerinin çevresinde bu durumu yaratabilecek enfekte koku kaynakları olabilir.Ayrıca diş taşı ve diş eti iltihabı da buna sebep verebilir.En sağlıklısı panaromik film çektirerek bir diş hekimine muayene olmak. Geçmiş olsun.

23 Temmuz 2014 14:04