DN
Soru Sahibi
29 Kasım 2018 04:35

Şhögrenle etkin tedavi nasıl olmalı?

Eşim şhögren hastası fakat ilaç tedavisi uygulamiyoruz. Bağışıklik sistemini güçlendirmek için doğal gıdalardan faydalanıyiruz. Bu yöntem uzun vadede bu hastalıkla etkin bir mücadele yöntemimidir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Burada, hastalığınızın şiddetini ve vücudunuzda neleri etkilediğini bilmeden yorum yapmam yanlış olur. Ancak, bağışıklık sisteminin kendine karşı başlattığı zayıf hastalıklardan birisi olan SJÖGREN, bazen de ciddi sorunlara yol açabilir... "İlaç tedavisi uygulamıyoruz" demek, yanlış bir yaklaşımdır. Bitki demek doğal demek değildir ve ilaç demek de zehir demek değildir. İnsan aklının ürettiği, sentezlediği, birleştirdiği ilaçlar, ilaç olabilmek için cidden zor bir yoldan geçerler. Ardında onbinlerce akıllı insanın emeği vardır. DOĞAL GIDA ile kastın ne olduğu bile anlaşılmadan, amacı bu işten para kazanmaktan başka bir şey olmayıp, bunu Alla-din-peygamber diye boyayarak size sunan insanlara nasıl bu kadar kolay inanıyorsunuz anlamıyorum. Zaten ağır olmayan bir Sjögren hastasına ilaç biz bile sıklıkla vermiyor, sadece şikayetlerini azaltıcı basit destekler sunuyoruz... Acil şifalar dilerim

3 Aralık 2018 23:43