TS
Soru Sahibi
27 Kasım 2015 21:32

seyirme ve atma

Yaygın seğirme İyi günler doktor bey.Ben 32 yaşında bayanım.1 yıl önce uykuya dalarken vucudumda özellikle başımı ve kollarımı etkileyen sıçrama şeklinde anlık sıçramalar oluyordu.bir kaç ay içinde gün içinde uyanıkken de bacaklarımda.ellerimde ,kollarımda ve özellikle başımda anlık titremeler ,artarak devam etti.günde 10-20 kez oluyordu.vücudumda yaygın seğirme şikayetlerimde var özellikle bacaklarımdaki kaslarda.stres anında daha fazlalaşıyor bu şikayetlerim.nöroloji doktoruna gittim,Ca-Mg-B12-Bakır,Wilson,CRP vs kan tahlilerim normal çıktı.Baş ve Boyun MR birşey çıkmadı,EMG normal çıktı.stresli bir yaşantım olduğu için uykumu düzene sokmaya çalıştım çayı kahveyi bıraktım ve son 1-2 aydır günde 4-5 defa atmalarım oluyor(el,baş ,ayak'ta daha çok)seğirmelerim devam ediyor önemli bir hastalık semptomu olabilirmi(ALS vs) bunlar,yoksa streslemi ilişkili bundan sonra ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz,şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Sarı
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

EEG tetkiki uygun olacaktır sıçramalar için, Als açısından endişelenmeyin, EMG niz normal çıkmış.

20 Aralık 2015 12:38