BB
Soru Sahibi
28 Kasım 2019 12:31

Servikal ve lomber Mr sonucu

Mr sonucumu yorumlayabilirmisiniz.servikal aks düzleşmiştir.intervertebral disklerde dejenaratif sinyal kayıpları izlenmiştir.C5-6 de posteriorda osteofit oluşumları ve milimeteik protrüzon izlenmiştir.spoinal korda ılımlı indentasyon dikkati çekmiştir.L4-5de intervertebral diskinde dejenaratif sinyal kaybı dikkati çekmiştir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İdris Avcı
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Merhaba Beren hanım, ilk önce geçmiş olsun diliyorum. Boyun omurganızda osteofitler oluşmuş. Yumuşak dokunun sıvı kaybına bağlı kemikleşmesi. Bu kemikleşen kısım da omuriliğine basıyor ve sizde boyun, omuz ve kol ağrısı ve uyuşma olarak yansıyabiliyor. Ameliyatlık mı değil mi diye yorumlamak için muayene olmanız gerekir ve MR’ınız incelenmesi gerekecek

28 Kasım 2019 16:28