am
Soru Sahibi
16 Aralık 2020 12:33

servikal mr

0 yaşındayım, bilgisayar başında çalışmaktayım. 1 senedir yogun bir biçimde boyundan sol koluma vuran ağrılarım ve ellerimde uyusmalar mevcut.3 kere fizik tedavi aldım şu anda da ilaç tedavisi görüyorum ama ağrılarım dinmiyor.çekilen emar raporumu değerlendirmenizi rica ediyorum.Ameliyat gerektiren bir durum mevcut mu? Servikal lordoz duzlesmistir. C3-4, C4-5 duzeyinde difuz anuler tasma izlenmistir. Anterior subaraknoid mesafe diskopatiye bagli goreceli daralmistir. Spinal kanal on arka capi C3-4 duzeyinde 9 mm, C4-5 duzeyinde 10 mm'dir. C5-6 duzeyinde difuz anuler tasma ve ilimli sol parasantral-foraminal protruzyon gozlenmistir. Anterior subaraknoid mesafe ve sol NF diskopatiye bagli daralmistir. Spinal kanal on arka capi 10 mm'dir. C6-7 duzeyinde genis tabanli santral posterior-sol parasantral protruzyon izlendi. Anterior subaraknoid mesafe sol lateral reses diskopatiye bagli daralmistir. Spinal kanal on arka capi 9,5 mm'dir. Kranioservikal bileskede patolojik bulgu saptanmamistir. Servikal vertebra korpus yukseklikleri ve sinyal intensiteleri normal sinirlardadir. Diger duzeylerde intervertebral disk yukseklikleri, sinyal intensite ve konfigurasyonlari dogaldir. Spinal kord ve korda ait elemanlar normal gorunumdedir. Paravertebral alanlarda radyopatolojik bulgu saptanmamistir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ozan Sagut
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba MR raporuna göre acil ameliyat gerektiren bir patoloji yok. Ancak size uygun tedavi yöntemini belirlemek için öncelikle muayene ile şikayetlerinizin gerçek nedeni saptanmalıdır. Geçmiş olsun

1 Ocak 2021 19:03