CM
Soru Sahibi
3 Ocak 2016 13:33

Serum setinin tamaminda hava

Hocam iyi gunler bir sey danisacaktim aciklarsaniz cok sevinirim 13gun once karin agrisi nedeniyle kontrastli batin tomografisi cekildim.Çekim sirasinda makinadan(infuzyon pompasi sanirim) iv yolla kontrast madde yollandi.ancak serum setinin tamaminin havasi alinmamisti sividan once hava girisi oldugunu gordum bi serum setinin tamami kac ml hava yapar hocam ogunden beri kalp carpintisi arada nefes darligi sirt ve gogus agrisi ve tek tarafli sol bas agrisi ve bas donmesi cekmekteyim.ayrica sol kulagimda hafif tikaniklik var ve az duyuyor.Emboli olayi olusmus olabilir mi beyin yada akcigerde.lutfen bana aciklar misiniz.nekroz falan olusur mu 13gun oldu emboli olsa aninda mi etki gosterirdi.cevabinizi bekliyorum hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Servet Kayhan
Göğüs Hastalıkları

Serum setinden damara giden hava zamanla rezorbe olup kaybolur endişe edilecek bir durum değildir.

12 Ocak 2016 13:51