kb
Soru Sahibi
9 Mayıs 2016 02:26

septum deviasyon

doktor bey yaklasik 6yil once deviasyon ameliyati oldum sonrasinda burnumda yapisikliklar olustugunu soylediler ve ameliyattan sonra onceden hic olmayan sikayetlerim oldu geniz akintim var surekli ve arada burnumu sildigimde mesela pecete kan goruyorum.burnumda saki baski varmis gibi hissediyorum tum bunlar yapisikliktan kaynaklimi oluyor ameliyatim cok ic acici gecmedi benim icin tekrar bi opersyon beni korkutuyor aydinlatirsaniz cok memnun kalirim simdiden cok tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Oğuz
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Daha once burun operasyonu geciren hastalar tekrar guvenli sekilde ameliyat edilebilirler. Elbette revizyon konuda tecrube ve yeterli bilgiye sahip bir cerrah tarafindan yapilmali bu operasyon. Daha once septoplasti geciren hastalarda sineşi görülebilmekte bu durum burun tikanikligi, burun kanaması, drenaji bozarak kabuklanma ve geniz akintisina yol acabilmektedir. Muayenenizi gormeden birsey soylemek zor olsa da eger sineşi varsa tekrar operasyonunuzu öneririm. Saygılarımla.

9 Mayıs 2016 07:16