YM
Soru Sahibi
20 Kasım 2013 12:22

septorinoplasti

merhaba hocam .2008de burnum kırılmıstı ve 2008 de burun strenaplasti amelıyatı oldum bunun sonucunda burnum daha kotu oldu ünu düştü .ozellıkle de nefes almakta zorlanıyorum.ve şu an burnumun şeklinden hiç memnun olduğum söylenilemez . ayrıca burnumun ucu hala ağrıyor ve ucuna dokunduğumda diken gibi batıyor ve dıs müdahalelere karsı hala koruyorum.doktora gittim tomografii İstedi .sonuçlara göre de KORONAL DÜZLEMDE PARANAZAL SİNÜS BT incelemesinde NAZAL KEMİK SOL YARISINDA MİNİMAL DEPLASE KIRIK İZLENMEKTEDİR BİLATERAL MAKSİLLER,FRONTALVE SFENOİD SİNÜSLER İLE ETHMOİD HÜCRE GRUPLARI HAVALANMALARI VE MUKOZAL YÜZEYLERİ TABİİDİR. BİLATERAL OSTEOMEANTAL KOMPLEX ACIKTIR SEMPTUM NAZİ MİNİMAL DEVİYE OLUP HER İKİ ORTA KONKADA BÜLLÜZA VARYASYONU ,HER İKİ ALY KONKADA HİPERTROFİ İZLENMEKTEDİR.NAZAL HAVA PASAJI ACIKTIR . ORBİTA VE PARANAZAL SİNÜSLERİN KEMİK DUVARLARI NORMALDİR.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mehmet Yavuz Sütbeyaz
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Değerlendirme sonrası bir revizyon ameliyatı gerekebilir. PNS TOMOGRAFİSİ çok özellik arzetmiyor. Rinoplasti olduğunuz için tomoda kırık görünümü normal. Konkalarınız RF ile küçültülebilir. Konka büllozalar cerrahi olarak alınabilir. Bunlar solunum problemine sebep olabilecek şeylerdir.

20 Kasım 2013 15:23