30 Eylül 2019 22:24

Senkop (Bayılma)

Merhaba, İyi olmanızı temenni ederek sorunuma geçmek isterim; Nasıl anlatacağımı bilmiyorum fakat umuyorum ki anlatabilirim. Bazı zamanlar özellikle sabah saatleri yarı baygınlık geçiriyorum. Ailemin anlattığına göre gözlerim yarım açık tavana dikili kalıyor. Seslendiklerinde bi 3 dakika ya da daha fazla süre kımıldamadan duruyorum. Daha sonra söylenenleri yavaş yavaş algılamaya başlıyorum bu sefer de çözülmek için çaba sarfetmeye çalışıyorum. Kımıldayamıyorum aradan biraz zaman geçtikten sonra sadece göz bebeklerim oynuyor ailemden bana seslenen kişiye bakıyorum duyuyorum onları görüyorum ama cevap veremiyorum. İşin tuhaf yanı o halde iken sanki felçli gibiyim ve aşırı yorgun düşüyorum. Çözldükten sonra da uzun bir dinlendirici uykuya dalmışım da enerjimi almışım gibi hissediyorum. Bu tür durumlarda bazen 1 saat uyanamadığım oluyor. Bir de şunu eklemek isterim bilmek isterseniz; sürekli Demir ve B12 düşüşlerim oluyor ve takviye almak durumunda kalıyorum, anemik bir hastayım. Bu tür senkoplar neden oluyor, beni aydınlatırsanız çok çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Onur Yaman
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Çiğdem Hanım, Geçmiş olsun. Beyin Mr ve EEG çektirdiniz mi ? Saygılarımla. Onur Yaman

19 Ocak 2020 19:03