ŞE
Soru Sahibi
25 Kasım 2014 18:25

Sedimantasyon yüksek crp normal

merhaba benim tahlil sonuçlarımda kansızlık yok, kolesterol: 247 Ldl kolesterol: 160 trigliserit: 231 demir: 38 crp: 0,35 sed(1saat): 60. 1ay önce klebsiella pnömonisi yüzünden tedavi oldum tekrar mikrop üremedi. oral liken planus ve ciltte egzama sorunlarım var, düşük eforla bile nefesim sıkışıyor yoruluyorum ve bir günü dışarıda geçirsem tek bacak kasım 3-4 gün boyunca yürüyemeyeceğim kadar acıyor, son günlerde sol koltuk altı lenf bezinde ve çene altında tek taraflı lenf bezinde ağrılar oldu birinde morluk gördüm ama damar belirginleşmesi diye düşündüğüm için üstünde durmadım. halsizlik çok fazla. Dün de ilkkez şiddetli burun kanamam oldu çarpıntılarım var günlük yaşamım oldukça aksadı. crp yi yükseltmeyen sedimi yükselten bu şikayetlere göre olabilecek hastalıklar var mıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, Önemli şikayetlerden bahsediyorsunuz. Sedimantasyon artışı yapan nedenler sıklıkla CRP artışı ile gider, ama kural olmadığı gibi buradan hareketle tanıya da gidilemez.Mutlaka sizi görmeyi, sorular sormayı ve muayene etmeyi gerekli kılacak bir durum. Geçmiş olsun.

2 Aralık 2014 11:38