gy
Soru Sahibi
4 Aralık 2018 21:14

sedim crp yuksemligi

Sayin degerli hocam benim sedim 67 hs-crp8.50ferttin 269cikticapa prf citim bende bt ct istedi yaptirdim yanliz iskelet sistemi taramada. Sag glenohumeral eklemde posttravmatik duzensizlik .sag hemitraksta nonunione kostal lineer frakturler ve buns bagli dusuk yogunlukta fdg tutulumu izlenmektedir diger alanlarda ise dejeneratif degisiklere bagli.dusuk yogunlukta fdg tutulumu dikkati cekmistir. Bide hocsm sol surrenal korpuzda 1cm altinda hipodens nodul adenom. lehinedir.hicam malignite ile uyumlu fdg tutulumu saptanmayan tum vucut taramasi. Hocam diabet 2hastasiyim kretainim yuksek diger tahlilerim hepsi normal hocam bu kiriklar ve posttravmatik duzensizlik sedimi ve crpseker hastaligini yuksektirmi hocampet-ct taramasi *** *** ** tarihde yapildi. Tekrar yaptirmsma gerek varmi bu yeterlimi sagilar hocsm idrarimda leuk.est +2cikmis. Bu ne demek hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bunların sedimantasyon ve CRP yi yükseltmesi pek beklenmez. İdrar yolu enfeksiyonunuzun olup olmadığını bir araştırırmısınız? Ön planda bir enfeksiyon düşünmekte yarar var.

5 Aralık 2018 11:16