EE
Soru Sahibi
14 Ekim 2020 09:36

Sedef hastaligi

Hocam merhaba ben sedef hastasiyim hamileligimde cok azaldi fakat dogum sonrasi cogaldi ve ağrı yapmaya başladı. Dizlerimde dirseklerimde saclarimda ve tirnaklarimda var. Emzirirken bir tedavisi olur mu ya da hafifletmek icin ne yapabilirim bazen tutulma oluyor kalcamda ve cok fazla kaşınıyor, kanıyor. Eger emzirirken tedavi olur derseniz muayeneye gelecegim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Sedef için bu konuda uzman bir cilt hastalıkları uzmanı ile konuşmanızda yarar var. Günümüzde biyolojik tedaviler dahil bir çok yeni tedaviden yararlanmak mümkün. Sedef romatizması denen eklemleri tutan form olmadan konu romatologların alanına girmez.

15 Ekim 2020 06:16
EE
Soru Sahibi

Peki nemlendirebilecegim bir krem onerebilir misiniz? Vazelin iyi gelir mi?

15 Ekim 2020 06:19
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Dediğim gibi bu benim uzmanlık alanım değil. Bir cildiye uzmanı ile görüşmenizde yarar var

15 Ekim 2020 08:13