ac
Soru Sahibi
4 Aralık 2015 08:20

Seboreik Dermatit

Hocam yok mu bu hastalığın çaresi? Kime sorduysam yok diyor ne olur yardım edin.

3 cevap
Cevaplar (3)

seboreik dermatit tedavi edilebilir bir hastalık. ilaçlar ile tamamen geçebilir ancak sorun şu ki bazen 1 ay sonra bazen 1 yıl sonra tekrarlama olasılığı hep var. daha çok kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. stresi azaltmak önemli. bazı hastalar bazı tedavilerden oldukça fayda görüyor. denemek lazım. tedavisiz bırakmak doğru değil.

5 Aralık 2015 22:27
ac
Soru Sahibi

Doktorum asetilsalisilik asit psovate losyon ve alkol içeren bir solüsyon verdi aynı zamanda sebovium şampuan. Bunlar etkili olur mu? Bir de saç dökülmesi için medobiocomplex kullanmak yararlı olur mu?

6 Aralık 2015 15:17

evet tedavi oldukça uygun. medobiokomlex de kullanılabilir bir sakıncası yok, saç dökülmesinde destek olan bir ilaç.

7 Aralık 2015 10:53
ac
Soru Sahibi

Hocam son bir soru daha sorayım rahatsız ediyorum kusuruma bakmayın. Doktorum bana ilacı sabah sürdükten sonra akşam yikamami söyledi. Saçı her gün yıkamak zararlı olmaz mı?

7 Aralık 2015 16:31

hayır bir zararı olmaz. Eğer rahatsızlık vermezse 2 günde 1 de yıkanabilir.

7 Aralık 2015 23:52