İM
Soru Sahibi
3 Ocak 2011 01:50

seboraid dermatit var bende losyon ve şampuan kullanmadığımda tekrar kabukl

seboraid dermatit var bende losyon ve şampuan kullanmadığımda tekrar kabuklaşma devam ediyor tam manasıyla tedavisi var mı acaba saçlarım yıkamama rağmen yağ kokuyor teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)

seboreik dermatit , mevsime veya psikolojik durumunuza bağlı olarak zaman zaman şiddetlenmeler gösterebilir. kesin çözümden bahsetmek mümkün değildir. etkili lsoyon ve şampuanları dönüşümlü kullanmalısınız. yağ problemi için killi maskeleri deneyebilirsiniz.

3 Ocak 2011 14:57
İM
Soru Sahibi

cevapladığınız için teşekkürler.. ancak kulaklarda soyulma göğüs bölgesinde sivilce tarzı ve geçmeyen yaralar oluşuyor seberoik dermatitle ilgisi var mı acaba..leke kaldı ne yazık ki :( ben ketoral şampuan ve betnovat los.kullanıyorum ama saçlarım nerdeyse yarıya indi dökülmekten..çok üzülüyorum 23 yaşındayım ne yapmayı tavsiye edersiniz teşekkürler

20 Ocak 2011 22:23

bahsettiğiniz şikayetler de seboreik egzemanın belirtilerindendir. göğüsteki sivilceler o bölge yağ bezlerinden zengin olduğu için görülebilir. saç dökülmesi için Minoksidil % 5 losyon kullanabilirsiniz.

22 Ocak 2011 11:27