29 Aralık 2015 14:37

Sebepsiz morluklar

Kolay gelsin hocam 28 yaşında bir bayanım.Yaklaşık 6 7aydan beri zaman zaman kol ve bacaklarımda kendiliğinden oluşan kırmızıya yakın morluklar oluşuyor ve 2 3 gün içinde kayboluyor.Bunun için dahiliye bölümünde tam kan sayımı sedimantasyon testi falan yapıldı herşey normal çıktı ama morluklar yine ara ara devam ediyor. Neyden kaynaklanabilir hocam bu durum? Şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Osman İlhan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Hormonal yapıya baglı olarak gelişebilir.Kolay berelenme adını verdigimiz durum olabilir.Stres tetikler. Eger devamlı olursa "trombosit fonksiyon testleri"yaptırmak gerekir.,, Prof.Dr.Osman İlhan www.osmanilhan.com

30 Aralık 2015 16:49