AB
Soru Sahibi
6 Ağustos 2007 11:11

sayın hocam kol ve bacaklarımda darp olmamasına ramen morluklar oluyor. şua

sayın hocam kol ve bacaklarımda darp olmamasına ramen morluklar oluyor. şuanda kol vebacağımda 6 tane yuvarlak şekilde morlukvar biri geçiyor biri çıkıyor.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yaşar Küçükardalı
Dahiliye - İç Hastalıkları

Kanama diatezi denilen bir durumu tarif ediyorsunuz bunun altında kan hastalıkları, damar hastalıkları, pıhtılaşma bozuklukları olabilir. Araştırılması gerekir. Kan sayımı, kanama zamanı , PTZ testi, periferik yayma , sedim CRP testleri gereklidir. Tabii ki önce muayene olmanız gerekir.

6 Ağustos 2007 22:05