DS
Soru Sahibi
25 Nisan 2011 23:20

Sayın Hocam İyi Akşamlar, Rahatsızlığım : Aç veya tok karnına istediğim

Sayın Hocam İyi Akşamlar, Rahatsızlığım : Aç veya tok karnına istediğim her an geğirebiliyorum. Özellikle karnımda şişkinlik oluşuyor. Buda beni rahatsız ediyor. Ağzıma acı su gelmiyor, midemde ekşime , ağrı ve yanma yok. Endoskopi yaptırdım bulgular: Proksimal ve orta özofagus mukoza ve lümeni normaldi. Squomakolumnar bileşke ve özofagogoastrik bileşke 39. cm de geçildi. Squamokolumnar bileşkeden proksimale doğru uzanan ve tabanda birleşen 2 cm uzunlukta erezyonlar görüldü, bx ler alındı, hiatal kıskaç 41 cm de geçildi. Kardia retrofleksiyonda gevşekti. Mide duvarlarının ekspansiyon ve motilitesi normaldi. Fundus ve korpus mukozası normaldi. Antrum mukozası hiperemik ve ödemliydi,biyopsi alındı. Pilor forme ve santralize idi. Bulbus ve post bulber bölge mukozası ve lümeni normaldi. Değerli hocam rahatsızlığım sizce nedir? tedavisi ve kullanacağım ilaçlar nelerdir? ameliyat gereklimi ? dir. Vereceğiniz cevap için şimdiden çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Dobrucalı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

www.drahmetdobrucali.com adresine girip reflü ve sindirim sisteminde gaz konusunu okuyun yardımı olacaktır. Şikayetleriniz sizi belirgin ölçüde rahatsız ediyor ve yaşam kalitenizi olumsuz yönde etkiliyorsa doğru teşhis ve tedavi için *** *** ** den randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

26 Nisan 2011 13:30