12 Ağustos 2008 04:01

Sayın hocam anneme ait MR raporu aşağıdaki gibidir. Sekanslar: Transvers p

Sayın hocam anneme ait MR raporu aşağıdaki gibidir. Sekanslar: Transvers planda Tl, T2, FLAIR; sagitlal planda Tl. • Her iki maksiller sinüs tabanında retansiyon kistleri izlenmektedir. • Sentrum semiovale seviyesinde sağda parietal Iobda, parafalsin yerleşimli yaklaşık 14x6 mm&#39lik FLAIR sekansta hiperintens, Tl ve T2 sekansta gri cevher ile izointens homojen lezyon izlenmektedir. Postkontrast sonrası lezyonda homojen boyanma mevcuttur. Radyolojik Ön tanı; menenjiom.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nurperi Gazioğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Bu MR'da küçük boyutta , iyi huylu bir tümör rapor edilmiş. Muayene ile film birlikte değerlendirilmelidir. Bir beyin cerrahına muayene olup ameliyat mı takip mi gerektiğini konuşmalısınız.

12 Ağustos 2008 22:27