FA
Soru Sahibi
12 Ocak 2021 06:02

Santrali lüsen intramammarian lenf nodu

Merhaba hocam 50 yaşında bir kadınım sol memede ağrı şikayeti ile doktora gittim mamografi çekildi ultrason için de gün verildi mamografi sonucum bu şekilde BiLATERAL MAMOGRAFi İNCELEMESi Tetkik her iki memede CC ve MLO pozisyonda yapılmıştır. Meme paterni bu haliyle ACR tip B (Seyrek fibroglandüler doku) olarak değerlendirildi. Asimetrik opasite, mikrokalsifikasyon, distorsiyon saptanmadı **Sol memede MLO grafide aksiller kuyrukta 10x6 mm boyutunda santrali lüsen intramammrian lenf nodu izlenmiştir. US korelasyon önerilir. **Sol aksillada reaktif lenf nodları mevcuttur. Sağ aksiller bölge normal olarak değerlendirildi. Sonuç Sol memede IMLN (US korelasyon önerilir) ve sol aksillada reaktif görünümlü lenf nodları Santrali lüsen imln ne demek ve endişelenmeyi gerektirecek bir durum var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden cevabınız için

1 cevap
Cevaplar (1)

IMLN patolojik bir durum değildir. Raporunuza göre sonuc:NORMAL meme

25 Ocak 2021 19:45