ke
Soru Sahibi
12 Ağustos 2014 10:44

salazopyrin kortizonlumudur aşin tendonu tedavisinde kullanılabilir mi?

Hocam merhaba iyi çalışmalar. benim yaklaşık 2 yıldır topuğumun arkasında batma gibi bir ağrı var özellikle sabah uyandığımda . Son gittiğim Hekim aşintendonu dedi ve kalça mr ımı istedi. mr sonucuHer iki sakroiliak eklem mesafesi ve eklem komşuluklarında kemik yapı normal görünüme sahiptir. Sakroileit ili uyumlu olabilecek skleroz, eklem mesafesinde genişleme veya ankiloz saptanmamıştır. Solda sakroiliak eklemin iliak yüzünde subkortikal alanda milimetrik benign kistik rezobsiyon odakları izlenmektedir diyor. Doktorum sol bacakta ödemden oluşan küçük kistler olduğunu söyledi ve salazopyrin 500 mg tablet verdi 15 gün sonra tekrar gelmemi söyledi. ama kafama takılan şey doktorum aşin tendonuna da iyi geleceğini söyledi ama araştırdığım kadarıyla aşin tendonuna faydasını hiç göremdim ilacın sizce de aşin tendonu tedavisinde kullanılabilir mi. Hocam bir de sormak istediğin ilaç kortizonlumudur yediklerime dikkat etmelimiyim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

ilaç kortizonlu değil, aşil bölgesine etkisi 3 haftada belirginleşebilir, geçmiş olsun dileklerimle

17 Ağustos 2014 02:47