KN
Soru Sahibi
30 Ocak 2019 16:44

Sakroileit

İyi Günler Hocam Ben 41 yaşındayım. 2015 yılında çekilen mr sonucunda sağ sakroiliak eklem komşuluğunda kemik yapılarda minimal medüller ödem görülmekte idi 2018 yılında yeniden çekilen mr da ise bu sefer hem sağ hem de sol sakroiliak eklem komşuluğunda kemik yapılarda minimal medüller ödem görülmekte olarak sonuç çıktı. Romatizma tahlilleri yapıldı ve romatizmal olmadığı sonucu çıktı. 2008 yılında crohn teşhisi konmuştu ancak aktif değil. eklemlerimde rahatsız edici ağrılarım mevcut arada şiddetleniyor. bu dönem dizlerim ve ayak bileklerim rahatsız edici ve karıncalanma mevcut.Ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Aktif olmasa da crohn teşhisinizin olmadı, minimal sakroiliak ödem ve ağrılar, tahliller normal olsa bile bir iltihaplı romatizmanın değerlendirilmesini gerekli kılıyor. Uzman bir romatologa danışın

3 Şubat 2019 07:33