GY
Soru Sahibi
19 Şubat 2014 16:34

sağlıklı beslenme

şebnem hanım şuan sekiz günde dört kilo ve artık yemek yerken gıdaların un yağ şeker tuz oranlarını düşünüp bir sonraki öğünde ne olmalı diyerek kendimi açlıkla uğraşmadan çok sevdiğim gıdayı biraz yemek ve irademi tutarak kalorisi düşük gıda ile kararımdan vazgeçmeyip irademle bilinçaltını telkin yapmaktayım kendimin zayıflamayı değil sadece kararım düzenli sağlıklı beslenme spor yürüyüş yapmaktayım ileride oluşabilecek hastalıkları önlemek için yardımlarınızdan dolayı size teşekkür ve vucüdumun halsiz kalmaması için ne yapmalıyım haftada dört kilo ile devam edeçeğim saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)

Kısa zamanda çok kilo vermeye çalışmayın . Sağlıklı ve dengeli bir beslenme planı takip edin . Su tüketimini en az 1,5-2 litre arası tutun . Karbonhidratı kısıtlayıp fazla protein alımına gitmeyin. Her besin grubundan kararında tüketin . Sebze , meyve ve tam tahılları ağırlıklı kullanın. Halsizlik nedenleri arasında demir ve potasyum eksiklikleri görülebiliyor. Bu açıdan et , yumurta , pancar , ıspanak , marul , badem , soya fasülyesi , lima fasülyesi , muz , erik , çilek , havuç , domates , kuru üzüm , portakal , demirle zenginleştirilmiş tahıllı gevrekler vb tüketimi arttırılabilir .

16 Mart 2014 20:12